დავით ჭოჭუას სახელობის სტიპენდიის გამარჯვებული 2025
თამთა თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მესამე კურსის საერთაშორისო ურთიერთობების სტუდენტია. გარდა ამისა, მას მიღებული აქვს განათლება პოლონეთში, იაგელონიის უნივერსიტეტში, ერაზმუს + გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში. გარდა მაღალი აკადემიური მოსწრებისა, თამთას არაერთი სტაჟირება აქვს გავლილი სხვადასხვა არასამთავრობო ორგანიზაციასა და მონაწილეობა მიუღია არაერთ ახალგაზრდულ ინიციატივაში.
დავით ჭოჭუას სახელობის სტიპენდიის ფარგლებში, თამთა გამოიკვლევს 2024 წლის ტერორიზმისა და ექსტრემიზმის ტენდენციებს გლობალურ დონეზე.
მოხარულნი ვართ, რომ შესაძლებლობა გვეძლევა ხელი შევუწყოთ თამთას კვლევით პროცესს და წარმატებას ვუსურვებთ მას.

2025 David Chochua Fellowship Winner
Tamta is a third-year student of International Relations at Tbilisi State University. Additionally, she received her education in Poland, at the Jagiellonian University, within the framework of the Erasmus+ exchange program. Besides her high academic performance, Tamta has completed numerous internships in various non-governmental organizations and has participated in a number of youth initiatives.
As part of the David Chochua Fellowship, Tamta will research the 2024 trends of terrorism and extremism at the global level.
We are pleased to have the opportunity to support Tamta in her research process and wish her success.