პროექტის - ,,მტკიცებულებებზე დაფუძნებული პოლიტიკის შემუშავების მხარდაჭერა საქართველოში” - დასკვნითი შეხვედრა
20-21 ივლისს, CSD-სა და GIPA-ს ერთობლივი პროექტის “მტკიცებულებებზე დაფუძნებული პოლიტიკის შემუშავების მხარდაჭერა საქართველოში” ფარგლებში, პროექტის დასკვნითი სამუშაო შეხვედრა გაიმართა.
Სამუშაო შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღეს Საჯარო პოლიტიკის ანალიზის სასერტიფიკატო (CPPA) კურსის მონაწილეებმა, რომლებმაც დაასრულეს პროგრამის პირველი ფაზა, რომელიც ინტენსიურ, 3-თვიან სწავლებას მოიცავდა.
Სამუშაო შეხვედრის ფარგლებში, კურსის მონაწილეებმა წარადგინეს თავიანთი პოლიტიკის დოკუმენტების თემატიკა, კვლევის მეთოდოლოგია, მიზნები და მიიღეს უკუკავშირი და კომენტარები თავინთი მენტორებისგან, რომელზე მუშაობას ისინი მეორე ფაზის ფარგლებში, მენტორებთან ერთად გააგრძელებენ.
დოკუმენტები გამოქვეყნდება დასრულებული სახითა და რეკომენდაციებით, რომლებიც ხელმისაწვდომი იქნება დაინტერესებული პირებისთვის.

Final Meeting of Project - "Support Evidence-Based Policy-making in Georgia”
On July 20-21, within the framework of the joint project of CSD and GIPA - "Support Evidence-based policy-making in Georgia”- the final working meeting took place.
The meeting involved the participants of the Public Policy Analysis Certificate Course (CPPA) who completed the first phase of the project, an intensive 3-month training program.
During the meeting, the participants presented the topic of their policy documents, research methodology, and objectives and received feedback and comments from their mentors. The participants will subsequently continue working with the mentors on the documents during the second phase of the project.
The documents will be published in their final form and with recommendations that will be available to third parties.