კონფერენცია “საერთაშორისო სანქციებისა და შემზღუდველი რეჟიმების შესახებ”
სტრატეგიის და განვითარების ცენტრის (CSD) ორგანიზებით, 24 ივლისს, თბილისში “საერთაშორისო სანქციებისა და შემზღუდველი რეჟიმების შესახებ” კონფერენცია ჩატარდა.
საერთაშორისო სანქციებთან შესაბამისობის ერთობლივი გააზრების, ანალიზისა და გაძლიერების მიზნით, ღონისძიებამ თავი მოუყარა შესაბამის ინსტიტუტებს, ექსპერტებსა და სხვადასხვა სექტორის წარმომადგენლებს.
ღია და აქტიური დისკუსიის ხელშეწყობის მიზნით, კონფერენცია Chatham House წესების დაცვით ჩატარდა. ინტერაქციულ პანელებს უძღვებოდნენ შესაბამისი სფეროს წარმომადგენლები, საერთაშორისო და ადგილობრივი ექსპერტები. დისკუსიაში აქტიური მონაწილეობა მიიღეს დამსწრე სტუმრებმა. კონფერენციაზე ასევე ყურადღება დაეთმო საერთაშორისო სანქციებთან დაკავშირებული უახლესი ტენდენციებისა და მოვლენების ანალიზს.
კონფერენცია ორგანიზებული იყო აშშ-ს სახელმწიფო დეპარტამენტის საფრთხის თანამშრომლობითი შემცირების სამსახურის მხარდაჭერით.

“Tbilisi Conference on International Sanctions and Restrictive Regimes”
On July 24, the Center for Strategy and Development (CSD) conducted the “Tbilisi Conference on International Sanctions and Restrictive Regimes."
The event brought together relevant institutions, experts, and professionals from various sectors to foster collaborative efforts in understanding, analyzing, and enhancing compliance with international sanctions regimes.
Conducted under the Chatham House Rule, the conference facilitated open and active discussions. International and local experts from pertinent fields hosted interactive panels engaging participants in discussions and providing networking opportunities to focus on the latest trends and developments in the sanctions landscape.
The conference was organized with the support of the U.S. Department of State’s Office of Cooperative Threat Reduction.