ონლაინ კონფერენცია - ნატო:75 წელი უსაფრთხოების გამოწვევების კვალდაკვალ
სტრატეგიის და განვითარების ცენტრის (CSD) ორგანიზებით, 6 აგვისტოს ონლაინ კონფერენცია - "ნატო: 75 წელი უსაფრთხოების გამოწვევების კვალდაკვალ" ჩატარდა.
კონფერენციის თემები/მომხსენებლები იყვნენ:
ექსპერტები
- ნატო-ს სტრატეგიული ადაპტაცია უსაფრთხოების ახალ გარემოში - თინათინ აღნიაშვილი.
- დასავლეთის მიერ უკრაინისთვის გამოყოფილი სამხედრო დახმარება: ძირითადი ტენდენციები და მიგნებები - სანდრო მეგრელიშვილ.
- NATO-ს კიბერთავდაცვის პოლიტიკა და საქართველო - ანდრო გოცირიძე.
- აშშ-ის საპრეზიდენტო არჩევნების გავლენა ალიანსზე: შესაძლებლობები და გამოწვევები - გიგი წიკლაური
- ჩინეთის სტრატეგიული ინტერესი არქტიკაში: გამოწვევები ნატოს უსაფრთხოების არქიტექტურისთვის - ტატო კვამლაძე.
სტუდენტები
- ნატოს ტრანსფორმაცია: 75 წელი კოლექტიური თავდაცვის ხელშეკრულებიდან ყოვლისმომცველ და მრავალპროფილურ ალიანსამდე - ჯონი დიასამიძე
- რუსეთ-უკრაინის ომი და საქართველოს ნატო-ში ინტეგრაციის პერსპექტივები - გაბრიელ ნიკოლეიშვილი
- ალიანსი და შავი ზღვის რეგიონის უსაფრთხოება რუსეთის უკრაინაში შეჭრის შემდეგ - ლიკა კობეშავიძე
- ფინეთისა და შვედეთის ნატოში გაწევრიანების გავლენა ბალტიისპირეთის ქვეყნების უსაფრთხოებაზე - მარიამ კასრაძე
- მითები ნატოს შესახებ უკრაინაში მიმდინარე ომის ფონზე - სოფიკო ჭუმბურიძე
ღონისძიების სრული ჩანაწერის სანახავად, გთხოვთ გადადით შემდეგ ბმულზე.
ღონისძიება ჩატარდა პროექტის „უკეთ გავიცნოთ ნატო - ფაზა III“ ფარგლებში, რომელსაც CSD, ნატოს სახალხო დიპლომატიის განყოფილების მხარდაჭერით ახორციელებს

On August 6, 2024,#CSD hosted an open online conference “NATO: 75 Years Amidst Security Challenges”.
The topics/speakers of the conference were the following:
Experts
- Strategic Adaptability of NATO in the New Security Environment - Tinatin Aghniashvili.
- Western Military Aid to Ukraine: Main Trends and Findings - Sandro Megrelishvili.
- NATO Cyber Defense Policy and Georgia - Andro Gotsiridze.
- Impact of the US Presidential Elections on the Alliance: Opportunities and Challenges - Gigi Tsiklauri.
- China's Strategic Interest in the Arctic: Challenges for NATO's Security Architecture - Tato Kvamladze.
Students
- NATO's Transformation: 75 Years Since the Collective Defense Treaty to a Comprehensive and Multi-Profile Alliance - Joni Diasamidze.
- The Russia-Ukraine War and the Prospects of Georgia's Integration into NATO - Gabriel Nikolaishvili.
- Alliance and the Security of the Black Sea Region after the Russian Invasion of Ukraine - Lika Kobeshavidze.
- The impact of Finland and Sweden Joining NATO on the Security of the Baltic Countries - Mariam Kasradze.
- Myths about NATO Amidst the Ongoing War in Ukraine - Sopio Chumburidze.
To view the full event, please press the following link.
The event was held within the framework of the "Towards Better Understanding of NATO – Phase III" project, which is implemented by the CSD with the support of the NATO Public Diplomacy Division.