სტრატეგიული კომუნიკაციების ონლაინ სასწავლო კურსზე მსურველთა რეგისტრაცია დაიწყო
სტრატეგიის და განვითარების ცენტრი (CSD), პირველი ქართულენოვანი სტრატეგიული კომუნიკაციების ონლაინ სასწავლო კურსზე მსურველთა რეგისტრაციას იწყებს.
პლატფორმის მიზანია, ხელი შეუწყოს სტრატეგიული კომუნიკაციების საკითხებზე დაინტერესებული პირების ცოდნისა და შესაძლებელობების გაძლიერებას, ასევე საუკეთესო საერთაშორისო პრაქტიკის გაცნობას.
პლატფორმის გამოყენება და სასწავლო კურსზე დარეგისტრირება შეუძლია არასამთავრობო ორგანიზაციის, მედიის და საჯარო სექტორის წარმომადგენლებს, ასევე დამამთავრებელი კურსის სტუდენტებს და სხვა დაინტერესებულ პირებს. კურსზე სწავლა უფასოა, ხოლო მისი წარმატებით დასრულების შემდეგ გაიცემა შესაბამისი სერთიფიკატი.
სასწავლო კურსის გავლის შემდეგ მონაწილეები საფუძვლიანად გაეცნობიან სტრატეგიული კომუნიკაციების არსს, მნიშვნელობას, მისი დაგეგმვისა და განხორციელების ძირითად მეთოდებს. კურსი მოიცავს მოწვეული ექსპერტის მიერ ჩატარებულ მასტერკლასს სტრატეგიული კომუნიკაციების თანამედროვე გამოწვევებსა და საუკეთესო პრაქტიკის შესახებ. ამასთან, მონაწილეებს ექნებათ შესაძლებლობა მიიღონ სტიპენდია ანალიტიკური ნაშრომების მოსამზადებლად.
სასწავლო კურსი, 10 მოდულისგან (ვიდეო გაკვეთილი, საკითხავი მასალა და ტესტი) და ერთი მასტერკლასისგან შედგება. კურსის გასავლელად შერჩეული კანდიდატებისთვის პირველი მოდული 19 ივლისს გაიხსნება, ხოლო ყოველ მომდევნო კვირას დაემატება თითო მოდული. კურსი ჯამში 11 კვირის განმავლობაში გადანაწილდება, ხოლო მისი მომდინარეობისას სამეცადინო საათებს ირჩევს მომხმარებელი. კანდიდატმა ერთი კვირის განმავლობაში, მისთვის სასურველ დროს, უნდა გაიაროს მოდულის შემადგენელი ნაწილები და შემდეგ გადავიდეს მომდევნო გაკვეთილზე.
კურსზე დასაშვებად, დაინტერესებულმა პირებმა უნდა გაიარონ რეგისტრაცია პლატფორმაზე Stratcom.org.ge. მონაწილეთა შერჩევა ხდება საქართველოს სტრატეგიის და განვითარების ცენტრის მიერ. რეგისტრაცია შესაძლებელია 21 ივნისიდან - 7 ივლისის ჩათვლით, ხოლო სასწავლო კურსი 19 ივლისიდან დაიწყება.
დამატებითი კითხვების შემთვევაში გთხოვთ მოგვმართოთ შემდეგ ელ-ფოსტაზე: gcsd@gcsd.org.ge
სტრატეგიული კომუნიკაციების ონლაინ სასწავლო კურსი, აშშ-ს სახელმწიფო დეპარტამენტის მიერ დაფინანსებული პროექტის “სტრატეგიული კომუნიკაციები უკეთესი მომავლისთვის” ფარგლებში ტარდება.

REGISTRATION OF APPLICANTS FOR THE STRATEGIC COMMUNICATIONS ONLINE TRAINING COURSE HAS BEGUN
The Center for Strategy and Development (CSD) is starting to register applicants for the first Georgian-language strategic communications online training course.
The purpose of the platform is to promote the strengthening of the knowledge and capabilities of those interested in strategic communications issues, as well as to introduce the best international practices.
Representatives of non-governmental organizations, media and public sector, as well as graduate students and other interested persons can use the platform and register for the training course. Studying at the course is free, and after its successful completion, a corresponding certificate is issued.
After completing the training course, the participants will be thoroughly acquainted with the essence and importance of strategic communications, the main methods of its planning and implementation. The course includes a master class conducted by an invited expert on modern challenges and best practices of strategic communications. In addition, participants will have the opportunity to receive a scholarship for the preparation of analytical papers.
The training course consists of 10 modules (video lesson, reading material and test) and one master class. The first module will be opened on July 19 for candidates selected for the course, and one module will be added every subsequent week. The course will be distributed over a total of 11 weeks, and during its course, the user chooses the teaching hours. The candidate should go through the components of the module within a week, at the time of his choice, and then move on to the next lesson.
To be admitted to the course, interested persons must register on the Stratcom.org.ge platform. The participants are selected by the Strategy and Development Center of Georgia. Registration is possible from June 21 to July 7, and the training course will start from July 19.
For additional questions, please contact us at the following e-mail address: gcsd@gcsd.org.ge
The strategic communications online training course is conducted within the framework of the project "Strategic Communications for a Better Future" funded by the US State Department.