ქალთა და ეთნიკურ უმცირესობათა გაძლიერება ფინანსებზე ხელმისაწვდომობის გაზრდის მიზნით
პროექტის ძირითად მიზანს წარმოადგენდა სოფლის განვითარების სააგენტოს „დანერგე მომავალი“ პროგრამის ფარგლებში ქალთა და ეთნიკურ უმცირესობათა მონაწილეობის გაზრდა.
პროექტის სპეციფიური მიზნები შემდეგნაირად შეიძლება ჩაიშალოს:
1.ეთნიკური უმცირესობებისა და ქალების წინაშე არსებული კონკრეტული დაბრკოლებების იდენტიფიცირება;
2.მტკიცებულებებზე დაფუძნებული საკითხის გადაწყვეტის გზების მიწოდება ყველა შესაბამისი დაინტერესებული მხარის გაუმჯობესებული კომუნიკაციისა და კოორდინაციისთვის, იმ მიზნით, რომ სამიზნე რეგიონებიდან შემოსული განაცხადების რაოდენობრივი და ხარისხობრივი მაჩვენებელი გაზრდილიყო.
პროექტის სამიზნე ჯგუფებს წარმოადგენდნენ ქალები და ეთნიკური უმცირესობები, შემდეგი ხუთი მუნიციპალიტეტიდან: ახალციხე, ქარელი, მარნეული, გურჯაანი და ლაგოდეხი.
პროექტის ფარგლებში, CSD-მა ითანამშრომლა საქართველოში მოქმედ აგრო საკონსულტაციო კომპანიასთან - „შპს აგრითაჩი“-სთან. „აგრითაჩი სპეციალიზირებულია საკონსულტაციო და საფერმო მენეჯმენტში.

The primary goal of the project was to enhance the participation of women and ethnic minorities in the Rural Development Agency’s Plant the Future programme.
The objectives of the project were to:
1. Identify the specific obstacles faced by ethnic minorities and women;
2. Deliver evidence-based solutions for improved communication and coordination of all relevant stakeholders to support the increase of quantity and quality of the applications from the targeted regions and communities.
The target groups of the project were women and ethnic minorities residing in the following five municipalities: Akhaltsikhe, Kareli, Marneuli, Gurjaani and Lagodekhi.
Within the proposed project, CSD partnered with Agritouch LLC. Agritouch specializes in consulting and farm management.