სოციალურად დაუცველი ჯგუფებისათვის ფინანსებზე ხელმისაწვდომობის გაზრდა
პროექტი მიზნად ისახავდა სოციალურად დაუცველი ჯგუფების (SVG) გაძლიერებას ფინანსებზე ხელმისაწვდომობის გაზრდის კუთხით.
პროექტის სპეციფიური მიზნები მოიცავდა:
• ქვემო ქართლისა და სამცხე-ჯავახეთის რეგიონებში არსებული აზერბაიჯანელი და სომეხი ეთნიკური უმცირესობებისა და სოციალურად დაუცველი ჯგუფებისთვის (SVG) საჭირო ინფორმაციის მიწოდებას საქართველოში არსებული დაფინანსების შესაძლებლობების შესახებ;
• მიღებული ინფორმაციის გაზიარებას სახელმწიფო სააგენტოსთვის-“აწარმოე საქართველოში”, რომელიც პასუხისმგებელია მცირე, მიკრო და საშუალო ბიზნესის დაფინანსების შესაძლებლობების შეთავაზებაზე;
• ძირითად დაინტერესებულ მხარეებს შორის კოორდინაციისა და კომუნიკაციის მექანიზმების იდენტიფიცირებას.
პროექტის ფარგლებში, CSD-მა მჭიდროდ ითანამშრომლა “აწარმოე საქართველოში”-სთან, ადგილობრივ მეწარმეებთან, სამოქალაქო სექტორთან, მუნიციპალურ ხელისუფლებასა და მედია პლატფორმებთან.

The project aimed to support underserved and socially vulnerable groups (SVGs) to improve their access to available financial resources.
● Providing underserved, more specifically Azerbaijani and Armenian ethnic minorities in Kvemo Kartli and Samtskhe-Javakheti regions, and socially vulnerable groups (SVGs) with necessary information on funding opportunities available in Georgia;
● Providing learning from the experience to Enterprise Georgia (EG) - the relevant state agency that offers funding opportunities to MSMEs;
● Identifying coordination and communication mechanisms between key stakeholders.
In the framework of the project, CSD brought together and closely worked with the Enterprise Georgia (EG), local entrepreneurs, CSOs, municipal authorities, and media platforms.