პროექტი მიზნად ისახავდა სოფლის განვითარების სააგენტოს (RDA) „დანერგე მომავალი“ პროგრამის ფარგლებში შემოსული განაცხადების რაოდენობრივ და ხარისხობრივ ზრდას. პროგრამის მეორეულ მიზანს წარმოადგენდა კონკრეტული რეგიონებისთვის აქტუალურ RDA პროგრამებზე წვდომის გაზრდას.
პროექტის განხორციელების პროცესი ემყარებოდა ოთხ აქტივობას: (1) ტრენინგ სერვისის პროვაიდერის დახმარებას საინფორმაციო-საკონსულტაციო ცენტრის (ICC) პერსონალისთვის ტრენინგის ჩატარებაში მთელი ქვეყნის მასშტაბით, (2) საჭიროების შემთხვევაში ICC-ს დახმარებას სამობილიზაციო ღონისძიებების ჩატარებაში, (3) სამობილიზაციო ღონისძიებების შედეგად გამოვლენილი ქალი აპლიკანტებისთვის RDA-ს ხელშეწყობას სასწავლო ტურების ორგანიზებაში, და (4) ქალების მიერ მართული ორგანიზაციის, “ფონდი ტასო”-ს, ჩართულობით საკონსულტაციო მხარდაჭერის უზრუნველყოფას მობილიზაციის ღონისძიებებზე გამოვლენილი აპლიკანტი ქალებისთვის.

The project aimed to facilitate the Rural Development Agency to increase the number of quality and quantity of applications for the Plant the Future programme or as the secondary objective, support access to other RDA programmes which are relevant for specific regions.
The project implementation process was underpinned by four actions: (1) Assist training service provider in conducting training programme for ICCs staff throughout the country, (2) assist ICCs in conducting mobilisation events if needed, (3) facilitate RDA in organizing study tours for eligible women applicants who will be revealed at the mobilisation events and (4) facilitate providing counselling support for eligible women applicants revealed at the mobilisation events through engagement with women-led organization Taso Foundation.