სტრატეგიული კომუნიკაციები უკეთესი მომავლისათვის (საქართველოს მთავრობის სტრატეგიული კომუნიკაციების პროგრამა)
აშშ საელჩო თბილისში, აშშ -ს სახელმწიფო დეპარტამენტი
სექტემბერი, 2017- სექტემბერი, 2021
პროექტის მთავარი მიზანი იყო საქართველოს მთავრობის სტრატეგიული კომუნიკაციების შესაძლებლობების გაძლიერება და ეფექტური სტრატეგიული კომუნიკაციების სისტემის შემუშავების მხარდაჭერა.
ძირითადი სპეციფიური მიზნები იყო (1)სტრატეგიული საკომუნიკაციო განყოფილებების გაძლიერება და ინტეგრირებული მიდგომის შემუშავება პრემიერ-მინისტრის, თავდაცვის სამინისტროს, საგარეო საქმეთა სამინისტროს, ევროპულ და ევრო-ატლანტიკური ინტეგრაციის სახელმწიფო მინისტრის ოფისებში; (2) სტრატეგიული კომუნიკაციების შესაძლებლობების შემუშავება და სტრატეგიული კომუნიკაციებისა და უნარების განვითარება საქართველოს მთავრობის გადაწყვეტილების მიმღებლებსა და პრაქტიკოსებს შორის; და (3)სახელმწიფო სტრატეგიული კომუნიკაციის სტრატეგიის შემუშავების მხარდაჭერა.

Strategic Communication for Better Future (Government of Georgia Strategic Communications Program)
The main aim of the project was to increase the strategic communication capacity of the government of Georgia and to support the development of the effective strategic communications system.
Key objectives were (1) to strengthen and develop strategic communications units in the Office of Prime Minister, Ministry of Defense, Ministry of Foreign Affairs, Office of the State Minister on European and Euro-Atlantic Integration and further promote an integrated approach to implementation; (2) to develop strategic communications capacity and foster strategic communications and skills among Georgian government decision-makers and practitioners; and to (3) Support development of the State Strategic Communication Strategy.