პროექტის ფარგლებში CSD-მა წვლილი შეიტანა საქართველოს რეგიონებში (აჭარა, გურია, ქვემო ქართლი და კახეთი) მცხოვრები საზოგადოების მედეგობის (resilience) გაზრდაში, ასევე სოციალური დიალოგის, კრიტიკული აზროვნებისა და ადგილობრივი ახალგაზრდების სამოქალაქო ჩართულობის ხელშეწყობაში.
პროექტი ითვალისწინებდა ტრენინგებს სამოქალაქო განათლების მასწავლებლებისთვის, ჟურნალისტებისთვის, ადგილობრივი ინფლუენსერებისთვის საქართველოს 4 რეგიონსა და თბილისში; CSD-მა მოაწყო რამდენიმე ადგილობრივი ღონისძიება ქართველი ცნობილი ადამიანების ჩართულობით და საჯარო დისკუსიები 100-ზე მეტ ზრდასრულ მონაწილესთან. გარდა ამისა, შემუშავდა 2 სახელმძღვანელო ჟურნალისტებისთვის და მასწავლებლებისთვის რადიკალიზაციისა და ძალადობრივი ექსტრემიზმის შესახებ და ოთხივე რეგიონის ადგილობრივ ორგანიზაციებს გადაეცათ 4 ქვეგრანტი. დამატებითი აქტივობები მოიცავდა: ლიდერთა ბანაკს, სასწავლო ტურს, შემუშავებული სახელმძღვანელოების განხილვასა და დასკვნით კონფერენციას 80-ზე მეტი ადამიანის მონაწილეობით.

Within the framework of the project, CSD targeted various cohorts of the most vulnerable regional communities in Georgia, focusing on ethnic Kist minorities in Kakheti, and implemented educational activities to raise awareness of the risks and signs of violent extremism, promote trust-building among ethnic minorities and ethnic Georgians, and increase societal resilience.
The project provided training sessions for civic education teachers, journalists, local influencers in 4 regions and Tbilisi; CSD organized several local events with the engagement of Georgian celebrities and meetings with more than 100 local adults on public discussions; Moreover, 2 guidebooks were elaborated for journalists and teachers on radicalization and violent extremism and local organizations were provided with 4 sub-grants in all four regions. Additional activities included: leadership camp, study tour, discussion of the elaborated handbooks and final conference with participation of over 80 people.