ძალადობრივ ექსტრემიზმთან და რადიკალიზაციასთან გამკლავება საქართველოსა და აზერბაიჯანში
პროექტის მთავარი მიზანი იყო საჯარო სამსახურისა და სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენლებისათვის რეგიონში არებული უსაფრთხოების საკითხებზე, კონკრეტულად რადიკალიზაციისა და ექსტრემიზმის შესახებ ცოდნის ამაღლება.
ტრენინგი ჩატარდა საერთაშორისო ექსპერტების თანამონაწილეობით და მოიცავდა რადიკალიზაციისა და ექსტრემიზმის შესახებ კონცეპტუალურ ანალიზს.
შემთხვევის შესწავლით შემუშავდა ერთობლივი პოლიტიკის დოკუმენტები, რომლებიც უზრუნველყოფენ სიღრმისეულ ანალიზს, ასევე გაიმართა მრგვალი მაგიდის დისკუსიები. პროექტის დასასრულს ჩატარდა კონფერენცია - „ძალადობრივ ექსტრემიზმთან გამკლავება და დერადიკალიზაციის პროცესი საქართველოსა და აზერბაიჯანში.“

Friedrich Ebert Stiftung
The core aim of the project was to create a pool of trained professionals in the government media and the civil society equipped with a robust understanding of the issues of security threats of the region, namely radicalization and extremism.
A training was delivered with the involvement of international experts, designed to include the analysis of the concepts of radicalization and extremism.
The comparative case study developed joint policy documents providing an in-depth analysis. Roundtable discussions were held. CSD organized a conference on “Counter Violence Extremism and Process of Deradicalization in Georgia and Azerbaijan”.