აშშ-ს სახელმწიფო დეპარტამენტი, საფრთხის თანამშრომლობითი შემცირების სამსახური
პროექტი მიზნად ისახავდა, რუსეთის წინააღმდეგ დაწესებულ საერთაშორისო სანქციებთან მიმართებით, საჯარო და კერძო აქტორების მედეგობის გაზრდას სამიზნე სექტორებში და სანქციების მექანიზმებთან საქართველოს შესაბამისობის გაძლიერებას.
პროექტის ამოცანები იყო: (1) შესაბამისი პირების შესაძლებლობების გაძლიერება სანქციების თავიდან აცილების იდენტიფიცირებისა და სწორად შეტყობინების მიზნით; (2) გადაწყვეტილების მიღების პროცესის ინფორმირება შეუსაბამო ქცევის პრევენციისა და მის წინააღმდეგ კოორდინირებული მოქმედების შესახებ და (3) საზოგადოების სიფხიზლის ზრდა რუსეთზე დაკისრებული პოტენციური სანქციების თავიდან აცილების წინააღმდეგ.

Enhance Georgia’s Sectoral Resilience and Compliance with Sanctions Mechanisms
U.S. Department of State, Bureau of International Security and Nonproliferation, Office of Cooperative Threat Reduction (CTR)
January, 2024-December, 2024
The overall goal of the project was to increase the resilience of public and private actors in targeted sectors to enhance Georgia’s compliance with international sanctions imposed against Russia.
The project objectives were (1) to strengthen the capacity of actors to identify, report, and address sanction evasion activities; (2) to inform the decision-making process for the prevention of non-compliant behavior and coordinated action against it, and (3) to increase public vigilance against potential Russian sanctions evasion.