უსაფრთხო ონლაინი: ქალთა გაძლიერება ციფრულ ეკონომიკაში
პროექტი მიზნად ისახავს ინკლუზიური ეკონომიკური ზრდის წინსვლას ბიზნესში ქალების ციფრული გარიყულობის და ონლაინ უსაფრთხოების მიმართ, რაც გულისხმობს ქალების წინაშე არსებული გამოწვევების გაგებას ტექნოლოგიების დახმარებით გენდერული ნიშნით ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლაში. დაინტერესებული მხარეების ჩართულობის, კვლევისა და პირდაპირი ინტერვენციების მეშვეობით, პროექტი ცდილობს შეიმუშაოს და გააფართოოს გადაწყვეტილებები, რომლებიც ხელს შეუწყობს ქალთა უსაფრთხოებას და მონაწილეობას ციფრულ ეკონომიკაში.
პროექტი რთავს მთავრობას, სამოქალაქო საზოგადოებასა და კერძო სექტორს, რათა უზრუნველყოს მდგრადი გავლენა და სისტემური ცვლილებები. დაინტერესებული მხარეების მობილიზებით, ინოვაციური გადაწყვეტილებების შემუშავებითა და პოლიტიკის რეკომენდაციების ხელშეწყობით, პროექტი მიზნად ისახავს მოიცვას 15 000 ქალი ბენეფიციარი, გააუმჯობესოს 400 ქალის ციფრული ბიზნეს საქმიანობა და ჩართოს 50 დაინტერესებული ორგანიზაცია, რომლებიც შეიმუშავებენ აუცილებელ ინსტრუმენტებს და პოლიტიკის დოკუმენტებს ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების მხარდასაჭერად საქართველოსა და სომხეთში.

Safe Online: Empowering Women in the Digital Economy
The project aims to advance inclusive economic growth by addressing digital exclusion and online safety for women in business. It aims to understand the challenges faced by women in accessing online opportunities and combating technology-facilitated gender-based violence (TFGBV). Through stakeholder engagement, research, and direct interventions, the project seeks to develop and scale solutions that promote women's safety and participation in the digital economy.
The project will engage government, civil society, and the private sector to ensure sustainable impact and systemic change. By mobilizing stakeholders, providing resources for innovative solutions, and promoting policy recommendations, the project aims to reach 15,000 women, improve the digital business activities of 400 women, engage 50 stakeholder organizations, and develop essential toolkits and policy papers to support women's economic empowerment and online safety in Georgia and Armenia.