საზოგადოებაზე ორიენტირებული საპოლიციო სამსახურის მხარდაჭერა
პროექტი მიზნად ისახავდა პოლიციასა და საზოგადოებას შორის ნდობის ნაკლებობის წინააღმდეგ ბრძოლას, მდგრადი და უკეთ აღჭურვილ საზოგადოებაზე ორიენტირებული პოლიციის მხარდაჭერას.
პროექტის ამოცანები: (1) მხარი დაუჭიროს შინაგან საქმეთა სამინისტროს (შსს) სათემო პოლიციის ეფექტური და მორგებული ურთიერთობის განხორციელებაში, განსაკუთრებით COVID-19 პანდემიის პირობებში; (2) მხარი დაუჭიროს შსს-ს, რათა უკეთ აღიჭურვოს სათემო პოლიციის თანამშრომლები საჭირო ექსპერტიზათა და უნარებით; (3) რეფორმის სტიმულირება ინსტიტუციურ პროცესში და ასევე შინაგან საქმეთა სამინისტროს სათემო პოლიციის სისტემის საკანონმდებლო ჩარჩოში არსებული ხარვეზების გამოვლენის გზით, ინსტიტუციებში შესაბამისი გადაწყვეტილების მიმღებთა სასარგებლოდ.

The Embassy of Netherlands to Georgia
The project aimed to combat the lack of trust between police and the society and to support sustainable and better equipped community-oriented policing.
The objectives were: (1) to support the Ministry of Internal Affairs (MIA) to implement the efficient and tailor-made outreach of community policing, especially in the face of the COVID-19 pandemic; (2) to support the MIA to better equip the community police officers with necessary expertise and skillsets; (3) to stimulate reform through identifying gaps in the institutional design as well as in the legal framework of the community police system under the MIA to the benefit of relevant decision makers at the institutions.